SİBO TESTİ

SİBO (Küçük İntestinal Bakteriyel Overgrowth), sindirim sisteminizdeki bakterilerin ince bağırsakta aşırı büyüdüğü bir durumu ifade eder.
Sindirim problemleri, gaz, şişkinlik, besin intoleransı ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bu durumu belirlemek ve riskinizi değerlendirmek için aşağıdaki SİBO Testini kullanabilirsiniz.

SİBO Testi

10 soruluk testimizi tamamlayarak SİBO testiniz ile ilgili temel fikir edinebilirsiniz.

1 / 10

Yemeklerden 30-60 dakika sonra karnımda şişlik oluşur veya sindirim ile ilgili problemler/hazımsızlık yaşarım.

2 / 10

Dışkımda besin artıkları görüyorum.

3 / 10

Dönem dönem kabız veya ishal olurum.

4 / 10

Lifli (çiğ sebze, sebze yemekleri, kurubaklagiller, kayısı, incir gibi lif içeriği yüksek meyveler) besinler yedikten sonra gaz, şişkinlik ve kabızlık problemlerinde artış gözlemliyorum.

5 / 10

Fibromiyalji ve eklem ağrılarım var.

6 / 10

Süt ve süt ürünlerini sindirmekte zorlanıyorum.

7 / 10

Akne, egzema, kaşıntı problemlerinden biri var.

8 / 10

Demir eksikliği veya B12 eksikliği tanım var.

9 / 10

Herhangi bir sebepten dolayı antibiyotik kullandığımda sindirim şikayetlerimde düzelme/ gerileme tespit ettim?

10 / 10

Hamur işi yediğimde / çiğ soğan ve sarımsak yediğimde/ kurubaklagil tükettiğimde aşırı şişkinlik hissediyorum? (herhangi bir tanesi var ise evet deyiniz.)

SİBO Testi

Sindirim Sağlığınızı Değerlendirin

SİBO (Küçük İntestinal Bakteriyel Overgrowth), sindirim sisteminizdeki bakterilerin ince bağırsakta aşırı büyüdüğü bir durumu ifade eder. Sindirim problemleri, gaz, şişkinlik, besin intoleransı ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bu durumu belirlemek ve riskinizi değerlendirmek için aşağıdaki SİBO Testini kullanabilirsiniz.

Sorulara verdiğiniz cevaplar, SİBO riskinizi değerlendirmenize yardımcı olacaktır. Test sonuçlarından bağımsız olarak, herhangi bir sindirim sorununuz olduğunda veya belirtileriniz devam ediyorsa, bir sağlık uzmanına başvurmanız önemlidir.

Unutmayın, SİBO Testi sadece bir değerlendirme aracıdır ve kesin teşhis için bir uzmana danışmanız gerekmektedir. Sindirim sistemi sağlığınızı önemseyin ve gerektiğinde uzman bir diyetisyen veya doktor ile iletişime geçin.

Ücretsiz Ön Görüşme Formunu Doldurdunuz Mu?

RA Diyet

Danışan Yorumları

Performans Artışı!

"RA Performans hizmetinden aldığım spor danışmanlığı ile performansımı artırdım. Kendilerinin uzmanlığı ve kişiye özel programları sayesinde antrenmanlarım daha verimli hale geldi. radiyet.com'un uzmanlarına teşekkür ederim."

Ahmet T.

RA Performans

Harika Destek!

"radiyet.com'dan aldığım diyet danışmanlığı hizmeti gerçekten harikaydı. Senanur hanımınn profesyonel yaklaşımı ve bilgisiyle sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandım. Hedeflerime ulaşmamda bana büyük destek oldu. Kesinlikle tavsiye ederim!"

Esra K.

Diyet Danışmanlığı

Sağlıklı Yaşama Adım!

"Senanur hanımın diyet danışmanlığı hizmetiyle radiyet.com sayesinde sağlıklı bir yaşama adım attım. Verdiği önerilerle kilo verme hedefime ulaştım ve kendimi daha enerjik hissediyorum. radiyet.com'a teşekkürler!"

Seda E.

RA Diyet

ÜCRETSİZ
ÖN GÖRÜŞME FORMU
RANDEVU AL
0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Dön