Anytest Gıda İntolerans Testi

Anasayfa Anytest Gıda İntolerans Testi

Kişiye Özel

Anytest Gıda İntolerans Testi Nedir?

Anytest genel sağlık durumunuza ışık tutarak farkındalığınızı arttırmayı amaçlamaktadır. Anytest ile aşağıda belirtilen gıda intoleranslarıyla birlikte birçok farklı parametre de analiz edilmektedir. Analiz edilen öğeler genel sağlığımızı doğrudan ya da dolaylı olarak etkileyebilecek durumda olabilirler. Test sonuçlarınızı bir sağlık uzmanıyla birlikte değerlendirip buna uygun değişimler ya da eklemeler yapmak yaşam kalitenizi önemli ölçüde arttıracaktır.

 • 300 Gıda – İçecek – Gıda Dışı Ürün Analizi
 • Gluten İntoleransı
 • Laktoz İntoleransı
 • Alkol İntoleransı
Gıda intoleransı ve alerjileri aynı kavram mıdır? Aralarında ne gibi farklılıklar bulunmaktadır?
 • Gıda Alerjisi bağışıklık sisteminin bir ya da birkaç besine karşı vermiş olduğu ani ve hemen ortaya çıkan tepkilerdir.
 • Gıda İntoleransı sindirim boyunca oluşabilecek daha yavaş seyirli ortaya çıkan istenmeyen tepkilerdir.
 • Gıda Alerjisi belirtileri birden gelişir ve belirgindir. Kızarıklık, şişkinlik, acı, ağrı ve bazı durumlarda anafilaksiye bile neden olabilir.
 • Gıda İntoleransında tepkiler genellikle 2-3 saat sonrasında başlayıp daha yavaş seyirli ve uzun sürelidir.
 • Gıda alerjileri muhtemelen ömür boyu sürebilirken, gıda intoleransları zaman içerisinde ve uygulanan eliminasyon diyetine göre değişiklik göstermektedir.
İntolerans Sonrası En Fazla Görülen Rahatsızlıklar;
 • Sindirim sistemi problemleri
 • Hazımsızlık, gaz, şişkinlik, kabızlık, ishal
 • Ödem, kilo verememe
 • Kronik yorgunluk
 • Cilt rahatsızlıkları, akne , egzema, kaşıntı
 • Baş ağrıları, migren tipi baş ağrıları
 • Solunum güçlüğü
 • Geniz akıntısı
 • İrritabl bağırsak sendromu (IBS)
Vitamin, Mineral, Hormon ve Enzim Dengesizlikleri;

Yiyecekler, vücuda enerji sağlamanın yanı sıra yüksek miktarda vitamin ve mineral içerirler. “Vitaminler ve mineraller”; vücudun günlük işlevleri ve sağlığı için hayati önem taşıyan temel yapı taşları olarak kabul edilirler. Ayrıca, vitamin ve minerallerin; enerji üretimi, hormon üretimi, yara iyileşmesi, bağışıklık sistemi fonksiyonu, kan pıhtılaşması ve fizyolojik gelişimi kolaylaştırmak gibi ilave fonksiyonları da bulunmaktadır. Yetersiz ve yanlış beslenme sonucu vücudumuzdaki hormon ve enzim dengesi olumsuz yönde etkilenirken bu durum vitamin ve minerallerin seviyelerinde de dengesizlikler yaratacak olup bahse konu vücut fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde işlemesini engelleyecektir.

Anytest, yiyecek ve içeceklerin gıda intoleransını belirlemek amacıyla uygulanan bir gıda intolerans testidir. Her metabolizma farklıdır, bu farklılıklardan dolayı her insanın gıda proteinine karşı verdiği tepkilerde farklılık gösterir. Bu farklılıklardan dolayı bir insana yapılan test sonucu ile herkesi etkileyecek sonuçlara ulaşmak mümkün değildir. Her metabolizmanın tepkilerini ayrı ayrı belirleyip bu sonuçlardan yola çıkarak tedavi yöntemleri geliştirmek daha sağlıklı sonuçlar elde etmemize yardımcı olmaktadır.

Anytest, metabolizmamızın gıda proteinlerine vermiş olduğu tepkileri belirlemek amacıyla geliştirilmiş bilimsel bir test yöntemidir. Böylece sindiremediğimiz ve olumsuz sonuçlara sebep olabilecek yiyecekleri tanımlamamıza yardımcı olur.

Bir çoğumuz, gıda intoleransına neden olan gıdalar hakkında bilgi sahibi olmadan, rahatsızlıkların kökenine inilmeden sadece semptomların iyileştirilmesine yönelik tedavilerle zaman harcamaktadır. Rahatsızlıkların gerçek nedenleri bilinmeden uygulanan her tedavi ise semptomları ortadan kaldırmış olsa dahi farklı sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Günümüzde Anytest ile metabolizmamızda sorunlara neden olan gıdaları tespit etmek son derece kolaydır.

Anytest, uygulaması son derece basit bir testtir. Siparişinizden hemen sonra ilgili uzman onayıyla test kitiniz adresinize kargolanır. Anytest kitinizi aldığınızda nasıl uygulayacağınız hakkında kullanım kılavuzundan da ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Sağlığımız İçin Neden Bir Teste İhtiyacımız Var?

Gıdaların metabolizmamızda ortaya çıkarmış olduğu reaksiyonlar bir anda ortaya çıkmayabilir. Metabolizma özelliklerimize ve tükettiğimiz besinlere göre bu reaksiyonlar 1 saat hatta birkaç günde sürebilir. Bu süreçte hangi besinin bizi tam olarak nasıl etkilediğini belirleyebilmenin en güvenli yolu Anytest ile gıda intolerans testi yapmaktır.

Gıda intoleransı reaksiyonları test ile belirlenip çözüm üretilmediğinde neler olur?

Metabolizmamız için sakıncalı kabul edilen her gıda bağışıklık sistemimiz tarafından “sakıncalı” olarak algılanır ve tepki verilir. Zamanında tedbir alınıp müdahale edilmediğinde bu reaksiyonlar, vücudumuzdaki enflemasyonun artmasına, dolayısı ile çeşitli hastalıklara neden olacak seviyelere kadar çıkabilir.

Online Gıda İntoleransı Belirleme Testi

Aşağıdaki butona tıklayarak karşınıza gelen 5 soruluk test ile gıda intoleransı ile ilgili kendi durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Anytest Gıda İntolerans Testi Nasıl Uygulanır?

RA Diyet

Danışan Yorumları

" class="testimonial-item swiper-slide">

Performans Artışı!

"RA Performans hizmetinden aldığım spor danışmanlığı ile performansımı artırdım. Kendilerinin uzmanlığı ve kişiye özel programları sayesinde antrenmanlarım daha verimli hale geldi. radiyet.com'un uzmanlarına teşekkür ederim."

Ahmet T.

RA Performans

" class="testimonial-item swiper-slide">

Harika Destek!

"radiyet.com'dan aldığım diyet danışmanlığı hizmeti gerçekten harikaydı. Senanur hanımınn profesyonel yaklaşımı ve bilgisiyle sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandım. Hedeflerime ulaşmamda bana büyük destek oldu. Kesinlikle tavsiye ederim!"

Esra K.

Diyet Danışmanlığı

" class="testimonial-item swiper-slide">

Sağlıklı Yaşama Adım!

"Senanur hanımın diyet danışmanlığı hizmetiyle radiyet.com sayesinde sağlıklı bir yaşama adım attım. Verdiği önerilerle kilo verme hedefime ulaştım ve kendimi daha enerjik hissediyorum. radiyet.com'a teşekkürler!"

Seda E.

RA Diyet

ÜCRETSİZ
ÖN GÖRÜŞME FORMU
HEMEN ARA
0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Dön